Wiktoria Jasińska

• Data urodzin: 08 lipca, 2018
  • Choroba: wzmożone napięcie mięśniowe, wada wzroku
  • Cel: koszt leczenia

Wiktoria urodziła się w 28 tygodniu ciąży jako skrajny wcześniak z bardzo niską masą urodzeniową 630 gram. W ciężkiej zamartwicy, niewydolna oddechowo została zaintubowana i wentylowana mechanicznie przy użyciu respiratora. Rozpoczęła się walka o życie Wiktorii.

Kiedy sytuacja się unormowała, w 36 dobie rozpoznano zapalenie płuc, posocznicę, sepsę gronkowcową oraz rozległy stan zapalny kości kończyn dolnych z zajęciem stawów oraz szpiku. W 49 dobie stan ogólny zaczął się poprawiać, dziecko ekstubowano, tylko przejściowo stosowano wsparcie oddechowe oraz tlenoterapię bierną. Po 110 dniach walki dziewczynkę w stanie stabilnym bez niepokojących objawów wypisano do domu.

Z uwagi na wcześniactwo i przebyte choroby Wiktoria jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów i rehabilitantów. Miesięczny koszt leczenia dziecka to ok. 2500 zł.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie w leczeniu Wiktorii.

chcę pomóc