Paulina Stalka

Paulina Stalka

  • Data urodzin: 05 kwietnia, 2006
  • Choroba: opóźnienie psychoruchowe
  • Cel: finansowanie rehabilitacji i zakup interaktywnej podłogi

Paulina przyszła na świat 5 kwietnia 2006 jako zdrowe dziecko. Przez pierwsze sześć miesięcy życia rodzice nie zauważyli niczego niepokojącego w rozwoju dziewczynki. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym był fakt, że dziecko nie potrafiło siadać. W 14 miesiącu życia lekarze zdiagnozowali opóźnienie psychoruchowe, rozpoczęły się rehabilitacje, dzięki którym dziecko zaczęło raczkować.
Dzięki terapii ruchowej, indywidualnej nauce i opiece specjalistów można zauważyć ogromne postępy w rozwoju fizycznym i intelektualnym.
Dziewczynka wymaga stałej rehabilitacji, codziennych zajęć specjalistycznych, które odbywają się w domu oraz nauki w prywatnej, dostosowanej szkole. Niezbędna jest również opieka neurologa, okulisty, psychiatry, psychologa, logopedy, pedagoga i oligofrenopedagoga oraz terapeuty behawioralnego. Obecnie najpilniejszą potrzebą jest finansowanie rehabilitacji i zakup interaktywnej podłogi, zwanej również potocznie „magicznym dywanem” w celu samodzielnej rehabilitacji w domu w wolnym czasie.

chcę pomóc