Julia Gola

• Data urodzin: 26 listopada, 2018
  • Choroba: Rozszczep kręgosłupa, wodogłowie,dysplazja bioder, stopy końsko szpotawe
  • Cel: Pomoc w sfininasowaniu rehabilitacji

Julka urodziła się w listopadzie 2018 roku z niską masą urodzeniowa oraz z zniekształceniem stawu biodrowego. W grudniu 2018 roku przebywała jeszcze w szpitalu, gdzie rozpoznano oprócz istniejących wad przepuklinę oponowo- rdzeniową, stopę końsko-szpotawa, wodogłowie, pęcherz neurogenny.
W związku z wadą stopy miała założone 4 jednotygodniowe gipsy korygujące stopę, następnie dziewczynka przeszła zabieg podcięcia ścięgna Achillesa, po którym znów został założony jej gips na 3 tygodnie.
Julka od urodzenia pozostaje pod stałą opieką neurologa,ortopedy, chirurga, neurochirurga, okulisty, nefrologa , urologa ,lekarza rehabilitacji oraz rehabilitanta.
Wymaga stałej i systematycznej rehabilitacji, aby móc się prawidłowo rozwijać i mieć szansę na samodzielne funkcjonowanie. Rodzice mieszkają daleko od lekarzy i środków medycznych, które dają pomoc córce, więc wyjazdy są dla nich uciążliwe i kosztowne.
Julka wymaga również przyjmowania stałych leków .
Najważniejsza jednakże dla dziewczynki jest rehabilitacja, dzięki której robi postępy, jest rehabilitowana metodą vojty w celu stymulacji czucia głębokiego i powierzchniowego, aktywizacji i wzmocnienia wszystkich mięśni ciała. Mama Julki wraz z mężem dbają o to aby zapewnić córce jak najlepsze warunki bytowe, jednakże wydatki związane z leczeniem są wysokie, rodzice rehabilitują córkę 5 razy w tygodniu prywatnie, każda wizyta to 100zł ,co miesięcznie daje kwotę 2000zł .
Przyszłość i samodzielne funkcjonowanie dziewczynki zależy od intensywnej rehabilitacji i zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny. Dodatkowo w związku z chorobą dziewczynki ojciec musiał zrezygnować z pracy zarobkowej, a mama Julki podjęła pracę na pół etatu.
Rodzice zwrócili się o pomoc i wsparcie finansowe, które pomoże im leczyć i rehabilitować córkę , tak aby w przyszłości mogła być samodzielna.

chcę pomóc