Jakub Pordzik

Jakub Pordzik

  • Data urodzin: 04 maja, 2017
  • Choroba: Autyzm, ADHD i opóźnienie intelektualne.
  • Cel: 1%

Kubuś urodził się z zamartwicą płodową.
Do 1,5 roku życia rozwijał się normalnie, potem robił się bardzo niegrzeczny, a wraz z upływającym czasem pojawił się brak mowy.
Po wielu konsultacjach u specjalistów, psychologa, neurologa padły podejrzenia-autyzm.
Rodzice dziecka nie zwlekali i od razu zaczęli wykonywać szereg badań , ćwiczeń rehabilitacji mając nadzieję na lepszy rozwój dziecka.
Niestety po roku czasu nie było oczekiwanych rezultatów , zdiagnozowano u Kubusia autyzm, ADHD i opóźnienie intelektualne.
Chłopczyk jest pod stałą opieką psychologa, uczęszcza do terapeutycznego punktu przedszkolnego , gdzie poprzez kontakt z rówieśnikami  nawiązuje kontakty, chętnie uczestniczy w zajęciach, jest dzieckiem pogodnym i wesołym.
Ponieważ u Kubusia występuje brak mowy, na co dzień korzysta z alternatywnej i wspomagającej komunikacji (symbole PCS oraz gesty Makaton).
Jakub jest dzieckiem funkcjonującym poniżej swojego wieku rozwojowego w związku z czym potrzebuje wsparcia osoby dorosłej oraz intensywnych oddziaływań terapeutycznych.
Chłopiec musi być również pod stałą opieką wielospecjalistyczną -psychiatryczną, neurologiczną, konieczna jest także farmakoterapia.
Prośba stąd o pomoc i przekazanie 1%, które pomoże w sfinansowaniu leczenia Kubusia.

chcę pomóc