przekaż 1%

Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego dla podopiecznych naszej fundacji. Od 2014 roku posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego, który uprawnia nas do pozyskiwania środków z jednego procenta.

Środki pozyskane z 1% podatku dochodowego przeznaczamy na:

- rehabilitacje, turnusy rehabilitacyjne, operacje, zabiegi
- zakup leków, potrzebnych sprzętów ortopedycznych i usprawniających
- pomoc rzeczową poprzez przekazanie potrzebnej żywności, środków czystości, odzieży, artykułów szkolnych lub innych, aktualnie niezbędnych przedmiotów.

WYPEŁNIJ PIT I PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI STONOGA

Udostępniamy Państwu w pełni darmowe oprogramowanie do rozliczenia PIT-u 2019 z KRS Fundacji Stonoga

Oprogramowanie dostępne jest w dwóch wersjach:

Dedykowana aplikacja e-pity - do pobrania i instalacji na systemach Windows

Wersja on-line aplikacji e-pity - uruchamiana w przeglądarce internetowej

Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp. k

www.e-pity.pl

Wersja PDF do wydruku

PIT-28

Zeznanie o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

PIT-36

PIT-36L

PIT-37

PIT-38

PIT-39

Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty)

Emerycie i rencisto - Ty też możesz pomóc!

Od marca 2017 roku emeryci i renciści mogą samodzielnie decydować o przekazaniu 1% od swoich świadczeń emerytalno-rentowych składając druk oświadczenia PIT-OP do właściwego urzędu skarbowego.

Oświadczenie możesz pobrać poniżej:

Zmiany od 2019 roku

15 lutego 2019 roku została uruchomiona przez Ministerstwo Finansów usługa „Twój e-PIT”, za pomocą której PIT-37 i PIT-38 zostaną automatycznie rozliczone przez system.
Rozwiązanie to zwalnia podatników z obowiązku samodzielnego składania deklaracji podatkowej. Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje tzw. „Twój e-PIT”, czyli wypełnioną deklarację PIT-37 i PIT-38, którą podatnik będzie mógł zatwierdzić za pomocą Portalu Podatkowego.

Jak to działa?
Przygotowaną deklarację podatnik będzie mógł zweryfikować i zatwierdzić bez zmian, pod warunkiem, że rozlicza się indywidualnie i nie przysługują żadne odliczenia ani ulgi.
Jeśli podatnik rozlicza się z małżonkiem lub jeśli rozlicza ulgi, należy dokonać zmian i zatwierdzić deklarację.

A co z przekazaniem 1%?
Jeśli w zeszłym roku przekazałeś swój 1% dla Fundacji Stonoga, wówczas w deklaracji automatycznie zapisany został KRS naszej organizacji. W przypadku gdybyś chciał dokonać zmian w celu szczegółowym lub zmienić KRS – powinieneś zmodyfikować „Twój e-PIT”

Czy można rozliczać się on-line lub dostarczyć osobiście deklarację do urzędu skarbowego?
Tak, nadal istnieje taka możliwość.

Zależy Ci na szybszym zwrocie podatku?
Nie czekaj i rozlicz się już teraz. Jeśli uznasz, że fiskus rozliczył Cię poprawnie i nie wykonasz żadnych działań, termin Twojego zwrotu podatku będzie biegł dopiero od 30.04.2020 roku a zwrot nastąpi do 15.06.2020 roku.

„Twój e-PIT” a nasz program do rozliczania deklaracji
W chwili obecnej możesz rozliczyć się jak dotychczas. Z chwilą gdy usługa „Twój e-PIT” zostanie oficjalnie udostępniona przez Ministerstwo Finansów, w programie będzie możliwość z jej skorzystania.

Potrzebujesz więcej informacji? Zapraszamy TUTAJ lub TUTAJ