Fundacja Stonoga zaprasza na I Charytatywny Turniej Piłkarski "Kipsta Gramy dla Afryki" organizowany w dniach 8-9 czerwca w Mikołowie. 

Celem Charytatywnego Turnieju jest krzewienie sportu, ducha rywalizacji oraz empatii i pomocy wśród młodych piłkarzy. W Turnieju zostaną rozegrane mecze drużyn z klubów sportowych zlokalizowanych na Śląsku.

W pierwszy dzień rozgrywek, w sobotę rywalizować będą piłkarze z rocznika 2009, zaś w dniu następnym zawodnicy z rocznika 2008. Każdy z uczestników otrzyma medal oraz pamiątkowy dyplom, niezależnie od miejsca zajętego przez jego drużynę. Pierwsze trzy drużyny zostaną uhonorowane Pucharem Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego. Poza konkursem drużynowym, odbędą się również klasyfikacje indywidualne w trzech kategoriach: Najlepszy Bramkarz, Król Strzelców oraz Najlepszy Zawodnik Turnieju. Tytuł najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika w polu zostanie wybrany przez trenerów drużyn biorących udział w Turnieju.

8-9 czerwca 2019, boisko w Mikołowie przy ulicy Zawilców 8

Turniej będzie miał wymiar charytatywny, dochód zostanie przeznaczony na leczenie dzieci dotkniętych chorobą głodową w Afryce. Powodów tej choroby jest kilka, jednym z nich jest niedostateczne odżywianie małych dzieci, gdyż jakość naturalnego pokarmu matki jest bardzo niska a mleko w proszku osiąga zatrważająco wysoką cenę. Nawet jeśli uda się je pozyskać, do przygotowania konieczna jest przegotowana woda a w większości wiosek dostępna jest tylko często zanieczyszczona woda ze strumyka.

Choroba głodowa powoduje obniżenie odporności organizmu, z czym wiąże się podatność na inne choroby, zniszczenia w rozmaitych narządach wewnętrznych, we krwi, w układzie nerwowym. U dzieci zbyt długo chorych i nieleczonych zachodzą nieodwracalne zmiany w mózgu, ostateczne wyniszczenie organizmu prowadzi do śmierci.
Koszt pobytu w szpitalu i opłacenie leczenia dla jednego dziecka to ok. 350 złotych.

Dlaczego pomoc w Afryce a nie lokalne cele?
Zarówno nazwa jak i misja naszej fundacji nawiązuje do nieskupiania się na jednym, konkretnym problemie i niesienia pomocy tam, gdzie jest ona konieczna. Od lat pomagamy dwutorowo lokalnie i globalnie.
W ciągu 9 lat naszej działalności zorganizowaliśmy wiele akcji pomocowych dla podopiecznych z powiatu mikołowskiego. Tym razem poprzez sport i wspólne emocje pragniemy wesprzeć potrzebujących w dalekich zakątkach „Czarnego Lądu”.

Swoją obecność potwierdziły kluby:

Rocznik 2009:

-Akademia Piłkarza Grzegorza Mielcarskiego    
-Gwarek Tarnowskie Góry     
-KS Stadion Śląski        
-Gwarek Zabrze    
-Słowik Olkusz    
-Akademia Piłkarska 21 Kraków 
-Polonia Łaziska Górne        
-MKS Concordia Knurów        
-Gwarek Ornontowice        
-Sparta Katowice         
-Slavia Ruda Śląska 

 

Podział na grupy:

   

Zobacz filmik z losowania: TUTAJ

Rocznik 2008:

-GKS Grunwald    
-Gwarek Zabrze    
-Słowik Olkusz    
-Football Academy Zabrze    
-RTS ODRA Kędzierzyn-Koźle        
-Akademia Piłkarska Górnika Zabrze        
-RKP ROW Rybnik        
-APN Czeladź        
-LKS Czaniec        


                                                                                                                                                                                

Serdecznie zapraszamy drużyny klubów sportowych roczników 2008 i 2009 do wzięcia udziału w Turnieju. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wysłanie Formularza (przesłanie skanem na fundacja@fundacjastonoga.pl lub listownie) lub on-line: TUTAJ  i dokonania opłaty wpisowej, jej wysokość pozostawiamy Państwa uznaniu.

Odpłatność należy wpłacić na konto bankowe: 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166 tytułem: wpisowe + nazwa drużyny

                                                                                                        

Więcej informacji na naszym profilu na facebook'u: