Szacuje się, że zaledwie około 40 osób w Polsce cierpi na chorobę Niemanna-Picka, zwaną potocznie „dziecięcym Alzheimerem” ze względu na występujące podobne objawy takie jak problemy z pamięcią. Wśród nich jest Jasiek Suchoń – dwudziestojednoletni mieszkaniec Łazisk Górnych, który od lat boryka się z chorobą a rodzina od lat walczy o refundację jedynego dostępnego leku na rynku, którego koszt miesięcznej kuracji to niespełna 40.000 złotych. Aby kuracja przyniosła efekty, musi trwać przynajmniej przez 6 miesięcy aż 240.000 złotych! Każda Twoja złotówka jest dla Jaśka cenna!

JASIEK W MEDIACH

Artykuł w Dzienniku Zachodnim

Jak możesz pomóc:

Dlaczego Supełek?

Pamiętacie zapominalskiego Słonia Trąbalskiego, który musiał wiązać na trąbie supełek?

Dla Jaśka jedynym lekarstwem na zahamowanie choroby, czyli miedzy innymi na zatrzymanie kłopotów z pamięcią jest nierefundowany lek. Chcemy zebrać pieniądze na kurację, dzięki której Jasiek otrzyma szansę na poprawienie pamięci i niezapominanie o tym co wydarzyło się minionego dnia.

GWIAZDY WSPIERAJĄ JASIA