Zuzanna Nych

2008-09-17

Choroba: zespół gorączek napadowych

Zuzia to dziewczyna, która dzielnie pokonuje wszystkie przeszkody związane ze swoją chorobą.

Mając zaledwie pół roku zachorowała, lekarz zalecił antybiotyk i wszystko miało wrócić do normy, jednak choroba nie ustępowała. Co miesiąc występowała wysoka temperatura powyżej 40 stopni Celsiusza, co wiązało się z podaniem kolejnego antybiotyku i pobytem w szpitalu. Po trzech latach nieustających infekcji i wysokich temperatur lekarze zdiagnozowali zespół gorączek napadowych i zalecono podawanie sterydów. Pomimo naszej ogromnej nadziei, niestety leczenie to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Po ośmiu latach, we wrześniu 2016 roku zawitaliśmy do CZD w Warszawie, gdzie stwierdzono, że w przypadku Zuzi koniecznym jest wykonanie badań genetycznych i wdrożenie szeregu działań, które nie są refundowane z NFZ. Niestety wynik badań nic nie wniósł do sprawy i lekarze nadal nie potrafią postawić konkretnej diagnozy.

Bardzo prosimy o pomoc w sfinansowaniu badań i leczenia Zuzi.

Zuzanna Nych

tytułem: darowizna dla Zuzanna Nych