Krzyztof i Dawid Łoza

Data urodzin:
2001-05-14

Choroba: zespół wad wrodzonych, chromosopatia, opóźniony rozwój psychoruchowy


Krzyś i Dawid to dwaj bracia u których stwierdzono wadę genetyczną oraz mocno opóźniony rozwój psychoruchowy.

Krzysztof ma siedemnaście lat, urodził się przez cesarskie cięcie z 5 pkt w skali Apgar, w codziennym życiu wymaga nieustannej pomocy innych osób. Wbrew opiniom lekarzy, dzięki ogromnej determinacji rodziców od czwartego roku życia potrafi samodzielnie chodzić, co odróżnia go od młodszego brata.  Jest raczej pogodny, niestety w ostatnim czasie obserwuje się u niego zaburzenia zachowania, nasilone napady autoagresji i agresji do otoczenia.

Młodszy brat, piętnastoletni Dawid z powodu niedowładu czterokończynowego spastycznego oraz obniżonego napięcia mięśniowego jest dzieckiem leżącym, nie siedzi, nie potrafi trzymać stabilnie głowy. Dawid jest radosnym i uśmiechniętym chłopcem niestety bez kontaktu słownego.

Oboje wymagają ciągłej pomocy i opieki najbliższych gdyż nie sygnalizują potrzeb fizjologicznych, nie potrafią samodzielnie jeść. Rodzice starają się zapewnić odpowiednie leczenie i opiekę, niemalże od narodzin poddawani są wieloprofilowej rehabilitacji oraz specjalistycznemu leczeniu. Niestety koszty odpowiedniej terapii -  jednomiesięczna rehabilitacja 2400zł, niezbędnych środków higienicznych oraz dojazdów przekraczają skromne dochody rodziny.

Krzyztof i Dawid Łoza

Możesz pomóc wpłącając darowiznę na konto

Każda zebrana kwota jest dla nas bardzo cenna, więc jeśli mogą Państwo pomóc, prosimy o wpłatę.

PKO BP: 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166
tytułem: darowizna dla Krzyztof i Dawid Łoza

Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Płać on-line