Anna Komosa

Data urodzin:
2014-05-14

Choroba: zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych, opóźnienie w rozwoju psychomotorycznym, zaburzenia melinizacji, podejrzenie rzadkiej choroby genetycznej


Ania urodziła się zdrowa. W drodze ze szpitala do domu, już w trakcie jazdy samochodem przeraźliwy, nieustanny krzyk dziecka zaniepokoił rodziców. Lekarze początkowo zbagatelizowali objawy sugerując się prawidłowymi wynikami badań w czasie pobytu w szpitalu. Zachowanie Ani nadal było alarmujące - na przemian krzyczała i popadała w apatię. Diagnostyka, obserwacja noworodka, konsultacje specjalistów nie postawiły jednoznacznej diagnozy. Dopiero w siódmym tygodniu życia rozpoznano u dziecka zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.
Stawiając opór chorobie od trzeciego miesiąca życia zaczęto intensywnie rehabilitować dziewczynkę, jednak efekty są niepokojąco znikome. Do tej pory mimo licznych konsultacji i badań nie jest jasne co jest tego przyczyną, obecnie podejrzewa się u niej rzadką chorobę genetyczną, trwa dalsza diagnostyka.
Rozwój czteroletniej Ani jest nieharmonijny: jest znacznie opóźniona psychomotorycznie, nie potrafi trzymać główki, nie przetacza się, nie siedzi sama, nie mówi, ze względu na zaburzenia żucia, gryzienia i połykania jest karmiona przez PEGa, jednak społecznie i emocjonalnie radzi sobie doskonale. Ania sprawia wrażenie uwięzionej we własnym ciele, wszystko rozumie, jest uśmiechnięta i pogodna.
Rodzice mimo ciężkiej pracy i nieustannej walki o zdrowie dziecka nie poddają się. Wymagana jest codzienna, intensywna i kosztowna rehabilitacja oraz specjalistyczny sprzęt. Według lekarza ortopedy oraz fizjoterapeutów niezbędny jest wózek specjalny zapewniający prawidłowe podtrzymanie głowy i tułowia. Urządzenie pozwoli na właściwe pozycjonowanie, rehabilitację i rozwój poznawczy Ani. Cena wózka to 15.300 zł, przy kosztach leczenia tak chorego dziecka zakup znacznie przekracza możliwości rodziców.

Anna Komosa

Możesz pomóc wpłącając darowiznę na konto

Każda zebrana kwota jest dla nas bardzo cenna, więc jeśli mogą Państwo pomóc, prosimy o wpłatę.

PKO BP: 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166
tytułem: darowizna dla Anna Komosa

Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Płać on-line