8 urodziny Fundacji Stonoga

15 kwietnia 2018

Dokładnie 15 kwietnia 2010 roku została zarejestrowana w KRS nasza fundacja!  Dzisiaj mija 8 lat odkąd jesteśmy z Wami 🎈🎉

Dziękujemy za ten wspólny czas, za każde otrzymane dobro, za wsparcie i pomoc <3
Cieszymy się, że razem możemy dokonywać czegoś tak niesamowitego!

Ubiegły rok był dla nas niezwykle owocny, pomoc udzielona przez Fundację Stonoga w 2017 roku wyniosła rekordowo ponad 633.000 złotych‼‼

💚Zakupiliśmy wózki inwalidzkie, ortezy, łóżka i urządzenia do rehabilitacji, aparaty słuchowe, urządzenia wspomagające oddychanie, krzesła i foteliki ortopedyczne oraz system do neurorehabilitacji na łączną wartość ponad 130 000 złotych.

💚Opłaciliśmy leczenie w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych, zajęcia terapeutyczne, obozy
rehabilitacyjne na kwotę ponad 147 000 złotych.

💚Sfinansowaliśmy zakup leków i artykułów medycznych oraz konsultacje lekarskie na kwotę ponad 250 000 złotych.
Zapewniliśmy środki finansowe na leczenie i zabiegi operacyjne przeprowadzane w kraju i poza granicami na kwotę ponad 103 000 złotych.

✨🎉A jak wygląda 8 lat naszej działalności w liczbach?

💚Pomogliśmy w zakupie 113 sprzętów oraz 25 artykułów rehabilitacyjnych, ortopedycznych i medycznych, 10 sprzętów elektronicznych i karetki dla szpitala w Katowicach.

💚Opłaciliśmy 46 turnusów rehabilitacyjnych, 31 zabiegów i operacji. Wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy 6 mieszkań/pomieszczeń przystosowując warunki dla osób niepełnosprawnych.

💚Sfinansowaliśmy konsultacje lekarskie, badania, leczenie, transport sanitarny i pobyty w specjalistycznych ośrodkach.

💚Zakupiliśmy 20 ton węgla oraz niezliczoną ilość leków, artykułów medycznych, pomocy naukowych i szkolnych, żywności specjalnego przeznaczenia, zabawek, paczek świątecznych oraz kilkaset kilogramów artykułów żywnościowych.

💚Opłaciliśmy ukierunkowane terapie, rehabilitację i edukację dla dzieci.

💚💚💚A do tego…bezgraniczna ilość uśmiechu, dobra, uratowanego życia i zdrowia naszych Podopiecznych ❤💓💕💖
Dziękujemy, że jesteście z nami!